Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

 

Dofinansowano ze środków budżetu państwa

 

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Informacje o projekcie

Wartość dofinansowania: 564 765,00

„Normatywne aspekty badań i zastosowań innowacyjnych terapii” – projekt realizowany pod kierownictwem Włodzimierza Galewicza w ramach programu MEiN „Nauka dla Społeczeństwa” w okresie od 20.07.2022 do 19.07.2024; numer umowy: NdS/547697/2022/2022. W skład projektu wchodzi 5 głównych zadań, dotyczących innowacyjnych terapii: 

 1. współautorska monografia „Normatywne aspekty terapii zaawansowanych” pod red. W. Galewicza, do której teksty dostarczyli Wojciech Ciszewski, Olga Dryla, Włodzimierz Galewicz i Piotr Grzegorz Nowak (więcej o monografii zob.); zawiera wprowadzający tekst: O medycznych innowacjach, eksperymentalnych procedurach i produktach leczniczych terapii zaawansowanej - Włodzimierz Galewicz oraz 4 studia:
  1. Prawo do terapii eksperymentalnej - Wojciech Ciszewski
  2. Terapie komórkowe a zasada nieszkodzenia - Włodzimierz Galewicz
  3. Wykorzystanie produktów terapii genowej – wybrane wątki normatywne - Olga Dryla
  4. Normatywne aspekty terapii opartej na inżynierii tkankowej - Piotr Grzegorz Nowak
 2. antologia „Innowacyjne terapie – nadzieje i zagrożenia”, która ukazała się jako 7 tom Antologii bioetyki, wydawanej pod redakcją W. Galewicza w Wydawnictwie Universitas (więcej o antologii zob.).
 3. przegląd przepisów i rekomendacji, które opracowali pomocniczy wykonawcy projektu Krystyna Mokrzycka i Krzesimir Cholewa (przeczytaj przeglądy).
 4. ekspertyzy dostarczone przez specjalistów z zakresu medycyny, prawa medycznego i etyki medycznej (przeczytaj ekspertyzy).
 5. interdyscyplinarna debata, realizowana częściowo w formie internetowych sympozjów, a częściowo przez dyskusje na stronach czasopisma Diametros (więcej o interdyscyplinarnej debacie zob.).